MARKA OLACAK KOBİLERE KOSGEP 45,4 MİLYON DESTEK VERECEK

MARKA OLACAK KOBİLERE KOSGEP 45,4 MİLYON DESTEK VERECEK

KOSGEB 902 projeye 45,4 milyon lira destek verecek

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kurumsallaşmak ve markalaşmak isteyen KOBİ’ler için hazırlanan programların ilk çağrısının sonuçlandığını belirterek, bu kapsamda desteklenmesine karar verilen 902 projeye KOSGEB olarak 45,4 milyon lira destek vereceklerini bildirdi. 

Işık, KOBİ Proje Destek Programı kapsamında iki önemli başlıkta çağrıya çıktıklarını hatırlattı. 

Kurumsallaşmak ve markalaşmak isteyen KOBİ’ler için hazırlanılan programların ilk çağrısının sonuçlandığını ifade eden Işık, kurumsallaşma başlığında bin 559, markalaşma başlığında ise 786 olmak üzere toplam 2 bin 345 proje başvurusu alındığını kaydetti. 

Yapılan ön değerlendirme sonucunda, 2 bin 345 projenin bin 20’sinin 50 ve üzeri puan alarak Kurul değerlendirme aşamasına geçtiğini aktaran Işık, yapılan çalışma sonunda 902 projenin desteklenmesine karar verildiğini bildirdi. 

Bakan Işık, kurumsallaşma başlığında 687, markalaşma başlığında ise 215 projeye destek sağlanacağını söyledi.

 902 projeye 45,4 milyon lira destek 

KOSGEB kurullarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, 902 projenin bütçe maliyetlerinin 85,7 milyon lira olarak belirlendiğini aktaran Işık, şunları kaydetti: 

“Söz konusu projelere KOSGEB olarak 45,4 milyon lira destek vereceğiz. Sayın Başbakanımız en son KOSGEB’in gelenekselleşen KOBİ ve girişimcilik ödül töreninde talimatları olmuştu. Biz de bunun üzerine harekete geçerek, kurumsallaşmak ve markalaşmak isteyen KOBİ’lere verilecek destek miktarını 50 milyon liradan 100 milyon liraya çıkarmıştık. İlk çağrı sonucunda bunun hemen hemen yarısını vermiş olacağız. Çıkacağımız ikinci çağrıda da bu bütçenin tamamını KOBİ’lerimize vermeyi istiyoruz.”


'MARKA OLACAK KOBİLERE KOSGEP 45,4 MİLYON DESTEK VERECEK' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

%d blogcu bunu beğendi: