google twitteri yeniden satın aldı

google twitteri yeniden satın aldı

Daha önce blogger, youtube gibi popüler sosyal paylaşım sitelerini satın alan google bu kez de Twitteri yeniden satın aldı. Google’nin kendi sosyal paylaşım sitesi Google+ ile Twetteri  geride bırakmak yerine,   Twitter’ı satın alıp gücünü ikiye katlamak istedi.

iki şirketin yaptığı anlaşma kapsanımda, Twitter üzerinden yapılan paylaşımların Google arama motoru üzerinden daha sık görüntüleneceği iddia edildi. Bloomberg’in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddası hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Bir süredir bu konu hakkında Google ile dirsek temasında olan Twitter’ın arama motoru üzerindeki görüntülenme sayısını arttırarak daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediği düşünülüyor.

Daha önce benzer bir anlaşma yapan iki şirket, çıkarlarınının çakışmasının ardından 2011 yılında bu alandaki iş birliğine son vermişti. Google’ın Twitter’ın rakibi Google+’ı kullanıma sokmasının ardında söz konusu anlaşmayı iptal ettiği kulislerde sıklıkla dile getirilmişti.

Yaklaşık 300 milyon aktif kullanıcısı bulunan mikro blog sitesi iddialar hakkında açıklama yapmaktan kaçınıyor. Yarın 4’üncü çeyrek raporunu açıklaması beklenen Twitter’ın Google ile yaptığı anlaşmasını da aynı gün kamuya duyurması bekleniyor.(ntv,2015)

 

Kaynak

http://www.ntv.com.tr'google twitteri yeniden satın aldı' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

%d blogcu bunu beğendi: